פסיכולוגית קלינית מומחית תמר זהבי, טיפול פסיכולוגי בחוסר ביטחון.

קלפים טיפוליים – דימוי עצמי

הערכה עצמית נמוכה – השופט הפנימי

כולם סובלים לעיתים מספקות עצמיים. אולם, דימוי עצמי נמוך לאורך זמן עלול ליצור מעגל קסמים. הסובלים מהערכה עצמית נמוכה הם המבקרים המחמירים והנוקשים ביותר של עצמם. הם מרגישים נחותים וחסרי יכולת. הם אינם מסוגלים לראות את יתרונותיהם או את הישגיהם. סרטים אודות שגיאותיהם בעבר והאפשרות שישגו בעתיד, רודפים אותם ללא הרף. הם רגישים עד כאב לביקורת ואינם מסוגלים לעמוד על שלהם. כאשר הם נתקלים בבעיה הם מאשימים את עצמם וחשים כישלון, מה שפוגע אף יותר בהערכתם העצמית.

חווית חוסר הערך והביקורת העצמית כה מכאיבה עד כי הם נמנעים מכל מה שעלול לעורר את הכאב. הם מתקשים ליטול סיכונים בתחום החברתי או המקצועי, כמו גם לפגוש אנשים, לגשת לראיונות קבלה או להעיז לטפח שאיפות. כתוצאה מכל אלה הם נוטים להרגיש חרדה, דיכאון, כעס, תסכול ובושה.

טיפול באמצעות קלפים טיפוליים מסייע לפגוש את השופט הפנימי, להתעמת עימו ולברר כיצד ניתן להגיע לדו קיום. במילים אחרות, יש לבחון מחדש דרכים לשמר את היכולת לשאוף, להשתפר ולהגיע להישגים, בד בבד עם גיבוש הערכה ואהבה עצמית, תחושת יכולת וסיפוק,תקווה ואמונה.

דוגמא לעבודת קלפים עם השופט הפנימי

רבים שמחים להזדמנות לבטא בטיפול גם יכולות לא מילוליות כמו דימוי חזותי במשחק.

קלפים טיפוליים לחוסר ביטחון
צילום: פסיכולוגית תמר זהבי, קלפים טיפוליים: הוצאת נורד.

ייעוץ פסיכולוגי
במסגרת האתר לא אוכל לענות על כל השאלות המתעוררות בעת התלבטות לגבי טיפול פסיכולוגי. לכן, אני מזמינה אתכם ליצור עימי קשר טלפוני ואסייע בכל שאלה.

טיפול בחוסר ביטחון - מושב תימורים.
טלפון: 08-8602616.
טיפול בחוסר ביטחון - תל אביב.
טלפון: 03-6479153.